Zvracanie u psa

Nájsť po návrate domov pozostatky psích raňajok na koberci v obývačke je značne nepríjemný zážitok. Pre psa to však nie je nič zvlášne. Zvracanie má väčšinou prostú príčinu, napríklad vpád do smetného koša, alebo príliš hltavé žranie väčšieho množstva potravín. V prípade neistoty psa zbežne prezrite a odmerajte mu teplotu, a až potom kontaktujte veterinára.

Ak pes vyzerá choro a neprestáva zvracať, mali by ste veterinára navštíviť ihneď. Pes mohol zjesť niečo jedovaté a v tom prípade záleží na každej sekunde. V prípade úporného zvracania bude pes potrebovať vnútrožilové doplnenie stratených tekutín.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ako ukľudniť podráždený žalúdok

Zvracanie väčšinou prestane behom 24 hodín. Medzitým môžete psovi aspoň uľaviť. Psovi pomôže vynechanie aspoň jedného jedla. Žalúdok tak dostane možnosť odpočinúť si a obnoviť normálnu činnosť. Ak bolo príčinou zvracania preskúmavanie smetného koša alebo záchvat chrípky, situácia sa ukľudní behom jedného dňa. Do tej doby je vhodné obmedziť príjem stravy.

Postarajte sa o prísun melého množstva vody ale misku neplnte. Skúste psovi dávať lízať kocky ľadu. Pes sa nesmie dehydrovať, ale na druhej strane nesmie vypiť veľké množstvo vody, pretože tá by podporila ďalšiu nevoľnosť.

Ak pes držal pôst 24 hodín a zvracanie ustálo, môžete opäť začať podávať pevnú stravu. Začnite s dietnymi potravinami, napríklad vereným kuracím mäsom, ryžou alebo hovädzím vývarom. Podávejte to tak dlho, pokým sa psí žalúdok neukľudní a znovu dokáže prijímať bežnú stravu.

Ohodnoťte svojho veterinára v sekcii: HODNOTENIE VETERINÁROV  a pomôžte ostatným pri ich výbere TU.

Zdroj: kniha Rádce pro milovníky psu (Paul McGreevy)

Zvracanie u psa 5.00/5 (100.00%) 3 hlas[ov]

NAPÍŠTE KOMENTÁR:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*