Strašilka obrovská ako domáci miláčik

Strašilka obrovská alebo Heteropteryx dilatata, je najťažší zo všetkých hmyzov.  Je veľmi veľká, žiarivo zelenej farby (samičky) a môže žiť až 2 roky.
Strašilka sa vyskytuje prirodzene v Malajzii.

Strašilka obrovská

Vzhľad

Tento druh nie je dlhý a tenký, ako ľudia od hmyzu často očakávajú. Samčekovia a samičky sú úplne odlišné, dokonca sa zdajú byť iným druhom.

Dospelé samice sú jasne zelené, veľmi veľké a majú veľmi široké telo. Ich krídla sú naozaj krátke. Samčekovia sú dlhí a štíhli a sú hnedí s béžovou farbou. Ich krídla sú veľmi dlhé a rozširujú sa až po brucho. Obidve pohlavia majú malé hroty na hlave a tele, ale samička ich má viac.

Samice dosahujú dĺžku 15 cm a sú druhým najťažším hmyzom na svete. Samci majú dĺžku 10 cm, sú celkom ľahkí a schopní lietať.

Strašilka obrovská

Správanie

Vo všeobecnosti je tento druh aktívny počas noci. Ak je v ohrození, vystaví obranný mechanizmus, ktorý vám môže skutočne ublížiť, a preto nie je vhodný pre deti.

Keď sa samička cíti ohrozená, postaví sa na  štyri predné nohy, pričom si udržuje svoje zadné nohy a brucho vo vzduchu. Ak sa jej dotknete, prudko podlomí svoje zadné nohy, ktoré majú na nich veľmi veľké tŕne. Dospievajúce samice používajú svoje mini-krídla na robenie hlasného šumu. Toto chovanie slúži na odstrašenie predátorov.
Tento druh je považovaný za jeden z najkrajších druhov hmyzu.

Potrava

Strašilka konzumuje ostružinové, malinové, ružové a brečtanové listy.

Strašilka obrovská

Environmentálne podmienky

Teplota sa môže pohybovať medzi 20 °C a 30 °C.
Tento druh vyžaduje vysokú vlhkosť vzduchu. Sprejujte najmenej päťkrát týždenne, aby hmyz mohol piť z kvapôčok a udržiavať vlhkosť. Vetranie je veľmi dôležité, aby sa predišlo plesniam a baktériam.
Rovnako ako všetky druhy hmyzu, aj Strašilka potrebuje priestor. Pre dospelú samičku je to najmenej 45 cm na výšku a 30 cm na šírku. Čím väčšie, tým lepšie. Na dne krytu je potrebné umiestniť vrstvu vlhkej zeminy alebo piesku.

Viac o ich chove sa dozviete vo videu od Emzotic. :)

Zdroj: keepinginsects.com

Ohodnoťte svojho veterinára v sekcii: HODNOTENIE VETERINÁROV  a pomôžte ostatným pri ich výbere!  

Strašilka obrovská ako domáci miláčik 5.00/5 (100.00%) 4 hlas[ov]

NAPÍŠTE KOMENTÁR:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*