Najpopulárnejšie mená pre vaše zvieratká

Máte doma psíka, mačičku, papagája či akékoľvek iné domáce zvieratko? Chcete mu vybrať správne meno? Nechajte sa inšpirovať svetovými rebríčkami tých najpopulárnejších mien pre všetkých vašich domácich miláčikov!

 

Najpopulárnejšie mená pre psi

Ak nechcete, aby vám po dvore štekal Dunčo či Lapaj, môžete sa pri výbere mena inšpirovať rebríčkom istej anglickej domény pre psičkárov, ktorá uverejnila hneď stovku najobľúbenejších psích mien. Prvú desiatku chlapčenských tvoria Max, Bailey, Charlie, Buddy, Rocky, Jake, Jack, Toby, Cody a Buster.

Zaujímavé je, že v anglofónnych krajinách ide o vyslovene ľudské mená či prezývky. Podobne je to aj v rebríčku mien pre sučky: Bella, Lucy, Molly, Daisy, Maggie, Sophie, Sadie, Chloe, Bailey a Lola.

Ak by sa vám nepáčili, stále na vás môžu zapôsobiť mená z kalendára psích mien, alebo pomenujte svojho psíka po obľúbenom psom hrdinovi  z románov a filmov. Čo takto chovať doma Beethovena, Hačika, Marleya alebo trebárs Sultána z Nemcovej Babičky?

Volpino

 

Najpopulárnejšie mená pre mačky

Murko, Mica alebo Cica? Prečo, keď na webe je toľko rebríčkov populárnych mačacích mien? Na ich čele jednoznačne figuruje Kitty, čomu sa vlastne ani nemožno čudovať, pretože toto meno znamená v preklade mačiatko. Navyše, meno mohla spopularizovať aj známa postavička Hello Kitty.

Druhé miesto obsadilo meno Tiger, tretie Smokey. Nasledujú Shadow (Tieň), Tigger, Baby (Dieťatko), Princess (Princezná), Max a Oreo. Desiatku uzatvára Angel (Anjel).

Samozrejme, neexistuje jednotný rebríček, na internete sú ich desiatky, preto sa inde medzi najpopulárnejšie radia trebárs Oliver či Chloe.

Pri pomenúvaní svojich mačeniec môžete siahnuť aj rôznych filmových a knižných predlohách, v ktorých sú hrdinami mačky, a doma vám tak môže mňaukať Garfield, Grófka z Aristomačiek alebo kocúrik Tom.

Ruská modrá

Najpopulárnejšie mená pre papagáje

Tvorcovia podobných rebríčkov neostali nič dlžní ani papagájom, a preto na webe môžete nájsť aj zoznamy najpopulárnejších mien pre vaše obľúbené operence.  Dokonca možno nájsť osobitné rebríčky pre každý papagájí druh!

Vo všeobecnosti vedú mená ako Kiwi, Sunny (vo voľnom preklade by to u nás bolo „slniečko“), Buddy (kamoš), Charlie a Baby.

Papagáj sivý, alias žako, sa vo svete najviac teší menu Harley, v tesnom závese idú mená Smokey a Pepper(Korenie).

V prípade druhu „korela“ vedú mená Sunny, Sunshine a Buddy, amazoňanam vyberajú majitelia najviac mená Moe, zase raz Buddy, ale aj Paco.

Máte aru? Rebríčku mien pre tento druh dominuje Harley, Mac a do tretice i Skittles (kolky).

U kakadu sa tešia obľube mená Angel (anjel),  Peaches (broskyňa) a Max, rebríček najobľúbenejších mien pre agapornisy tvoria dokonca samé názvy ovocia: Kiwi, Peaches a Mango.

Zaujímavé je to aj u anduliek: Sky (obloha), Sunny a Tweety.

Ako vidieť, chovatelia papagájov – minimálne tí zahraniční – majú ozaj unikátny vkus na mená!

lori límcový

 

Najpopulárnejšie mená pre králiky

Dokonca aj vaše ušaté zlatíčka majú svoj rebríček top mien! V mnohom vám bude pripomínať ten pre psíkov či mačky, tvorcovia zoznamu si dokonca tiež dali záležať na vytvorení osobitných rebríčkov samčích a samičích mien. Ak teda máte doma králika, možno sa vám zapáči niektoré z týchto svetovo populárnych mien, na ktorého prvom mieste jednoznačne kráľuje Thumper. Toto meno totiž nosil aj králiček z rozprávky Bambi.

Za ním pokračuje zoznam menom Bunny, ďalej Oreo, potom Peter, Jack, Charlie (ktorí by u nás boli Peter, Ján a Karol), do desiatky sa vošli aj Bun Bun, Max, Buddy a Fluffy.

Partnerku vášho králika zas môžete pomenovať Bunny, Bella, Daisy, Oreo, Lola, Thumper, Lucy, CoCo, Lilly alebo Bun Bun.

 

králik zakrslý

 

Najpopulárnejšie dvojice mien

Kúpili ste si nejaké zvieratko v páre? Aj v tomto smere sa môžete nechať inšpirovať niekoľkými kreatívnymi nápadmi! Kain a Ábel, Pin a Pong, Tom a Jerry, Tic a Tac  Dolce a Gabbana alebo Thelma a Louise: aj vám sa vyčaril úsmev na tvári?

Dobrou voľbou môžu byť aj kombinácie mien známych párov alebo súrodencov, trebárs Brad a Angelina, Barbie a Ken, William a Kate, Antonius a Kleopatra, Mary-Kate a Ashley. A čo tak podarená gangsterská dvojica Bonnie  a Clyde?

V podobných anglofónnych rebríčkov však nájdete aj kombinácie ako Fish a Chips (ryba a hranolky) alebo Salt & Pepper (soľ a korenie). Vynaliezavé, že?

Či už máte dvoje psov, mačiek, králikov, papagájov, škrečkov alebo akékoľvek iný pár zvieratiek, podobné kombinácie určite budú úsmevné aj pre vaše okolie a vy získate štatút vtipného človeka s fantáziou.

lori zelenochvostý

 

Má aj Vaše zvieratko zaujímavé meno? Podeľte sa oň s nami v diskusii pod článkom.

 

Ohodnoťte svojho veterinára v sekcii: HODNOTENIE VETERINÁROV  a pomôžte ostatným pri ich výbere TU.

 

Literatúra:

http://dogtime.com/top-100-dog-names.html

http://www.youpet.com/cat-names/

http://www.cuteness.com/popular-cat-names

http://www.birdchannel.com/bird-club/bird-fun-and-games/top-10-bird-names.aspx

https://shine.yahoo.com/pets/10-most-popular-pet-rabbit-names-120400759.html

http://www.hamster-club.com/article.asp?ID=152

Najpopulárnejšie mená pre vaše zvieratká 5.00/5 (100.00%) 8 hlas[ov]

Komentáre(2)

Anonymous hovorí:

5. jún 2015 o 14:45

Pekne mena velmi sa mi pacilo meno barbie

Odpovedať

Anonymous hovorí:

25. september 2016 o 17:19

Aké by ste dali meno sivému britskému kocúrovi ?

Odpovedať

NAPÍŠTE KOMENTÁR:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*