Elektronické obojky pri výchove štvornohého miláčika

Výchova psa nie je práve ľahká úloha, ale keď sa vykonáva poriadne, výsledky stoja za tú drinu. Každý chovateľ psa si predsa praje krásneho, zdravého, veselého a poslušného parťáka. Ako každý vieme, psa je nutné vychovávať a venovať tejto činnosti určitý čas. Navyše výcvik je nutné vykonávať pravidelne a nie keď máme práve náladu. Nie vždy je však problémom nedostatočná výchova, ale môžeme sa stretnúť aj s povahovými črtami psa či daného plemena, ktoré robia výcvik náročnejším.
Potom je vhodné hľadať pomoc u použitie elektronického výcvikového obojku. Je dôležité si však uvedomiť, že obojok je iba pomocníkom a doplnkom. Výchova ako taká stále spočíva na chovateľovi.

Elektronický obojok

V súvislosti s používaním elektronických obojkov je ešte stále často kladená otázka, či trestanie elektronickým obojkom psa nebolí. Elektronické obojky používajú 3V batérie a aj keby sme nastavili maximálnu intenzitu elektrických výbojov spôsobí obojok psovi pocit nepríjemného brnenia, nie bolesť. V podstate si obojok môžeme vyskúšať sami na sebe. Elektronický obojok navyše disponuje funkciou zvukového upozornenia, vibrácií a následne môžeme použiť impulz ako najvyššiu formu trestu. Navyše táto forma trestu je oveľa humánnjšia ako iné fyzické tresty, ako poťahovanie za kožu, bitie, kopanie alebo priviazanie von s náhubkom na reťazi.

Elektronický obojok

Za veľmi účinný je všeobecne považovaný elektronický protištekací obojok. Hoci je štekanie jedným zo základných druhov komunikácie psa, niekedy je proste štekanie nežiaduce. Táto situácia nastáva napríklad vtedy, keď váš pes začne štekať uprostred noci, alebo keď neustále šteká cez deň, najmä v prípadoch, keď ruší susedov. Neraz sme sa už v praxi stretli s prípadmi, kedy ľudia potrebovali s týmto problémom pomôcť, pretože inak by sa museli odsťahovať z ich súčasného domova. Aj u týchto obojkov možné nastaviť intenzitu elektronických výbojov, ktoré obojok vysiela. Taktiež možno nastaviť ich zosilňovanie, alebo je toto zosilňovanie automatické podľa zosilňovanie štekanie. Ak však váš psík zašteká len občas, je možné kúpiť aj obojok, ktorý má len zvukové alebo vibračné upozornenie pre psíka.

Elektronicke obojky

Ako obojok spozná, že pes šteká?

Niektoré obojky sú vybavené mikrofónmi, iné zase pracujú na základe vibrácií hlasiviek. Obe tieto metódy rozpoznajú intenzitu štekania a reagujú na ňu nastavenými impulzmi.

Ak je psík najmä na záhrade je vhodné mu samozrejme zaobstarať obojok s vodeodolným dobíjacím prijímačom. Samozrejme je možné si tiež zakúpiť vodeodolný prijímač na batérie. Elektrické obojky sa líšia vodeodolnosťou, dostupnosťou signálu, formou napájania alebo možnosťou používateľského nastavenia.

Ako sa Vám takýto pomocník páči? My veríme, že prispeje k výchove vášho miláčika a zabezpeči vám príjemné spolužitie. Príjemnú zábavu želáme….

Elektronické obojky pri výchove štvornohého miláčika 5.00/5 (100.00%) 7 hlas[ov]

NAPÍŠTE KOMENTÁR:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*