Čo robiť keď pes zje čokoládu?

Aké sú príznaky otravy čokoládou?

Príznaky otravy z čokolády sa väčšinou objavia v priebehu 6 až 12 hodín po tom, čo váš pes jedol, môžu trvať až 72 hodín a zahŕňajú následujúce:

  • zvracanie
  • hnačka
  • roztržitosť
  • zvýšené močenie
  • otrasy
  • zvýšená alebo abnormálna srdcová frekvencia
  • záchvaty
  • kolaps a smrť

Poznámka: Starší psi a psi so srdcovými ochoreniami sú viac ohrození náhlou smrťou po otrave čokoládou.

Čo robiť keď pes zje čokoládu?

Čo robiť ak váš pes zjedol čokoládu?

Ak si myslíte, že váš pes jedol čokoládu, ihneď zavolajte veterinárnemu lekárovi. Na základe veľkosti vášho psa a množstva konzumovanej čokolády vám veterinár môže odporučiť, aby ste ho jednoducho sledovali pre klinické príznaky uvedené vyššie a aby ste zavolali, ak sa jeho stav zhorší.

V ostatných prípadoch môže veterinár psa odviezť na kliniku. Ak váš maznáčik konzumoval čokoládu pred menej ako dvoma hodinami, váš veterinár môže vyvolať zvracanie a poskytnúť niekoľko dávok aktívneho uhlia, ktoré slúži na presun toxínov z tela bez toho, aby sa absorbovali do krvného obehu. V závažnejších prípadoch môže byť potrebné  poskytnutie doplnkovej liečby, ako sú lieky alebo infúzia, na vyriešenie účinkov otravy. U psov trpiacich závratmi môže byť potrebné ich sledovať na klinike aj cez noc.

Čo robiť ak pes zje čokoládu?

Ako zabrániť aby pes  konzumoval čokoládu?

Aj keď malé množstvá mliečnej čokolády nemusia spôsobiť problém u váčších psov, stále sa neodporúča, aby im majitelia čokoládu ponúkali. Ak chcete svojmu psovi zabrániť v jedení čokolády, postupujte podľa týchto tipov:

Odložte ju: Uistite sa, že všetky čokoládové jedlá, vrátane kakaového prášku a zmesi horúcej čokolády sú uložené tam, kde na ne pes nedosiahne, napríklad na vysokej poličke v komorách s uzavretými dverami. Pripomeňte svojim deťom a hosťom, že čokoláda by mala zostať mimo dosahu psa a nie len tak na stole. Majte to na pamäti aj počas sviatkov a  napríklad balíčky od Mikuláša a veľkonočné koše položte na miesta, kde sa k nim pes nemôže dostať.

Naučte ho trik “nechaj to”: Tento príkaz je mimoriadne efektívny pri prevencii, aby psy nejedli niečo, čo spadne na zem alebo je ponechané v dosahu počas prechádzky. Je to tiež veľmi jednoduchý príkaz. Viac o ňom si môžete prečítať Tu.

Prečo je pre psy čokoláda nebezpečná? Prečitajte si Tu.

Zdroj: www.akc.org

Ohodnoťte svojho veterinára v sekcii: HODNOTENIE VETERINÁROV  a pomôžte ostatným pri ich výbere!  

Čo robiť keď pes zje čokoládu? 5.00/5 (100.00%) 1 hlas[ov]

NAPÍŠTE KOMENTÁR:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*